2010. március 20., szombat

Toroczkai László: Köszönet és rövid helyzetértékelés Budaházy-ügyben (831 cédula gyűlt össze - Köszönjük!)


Zagyva György Gyula a mai nap folyamán tudatta szerkesztőségünkkel, hogy összesen 831 kopogtatócédulát sikerült fáradtságos munkával 1 hónap alatt összegyűjteni!
Ekkora mennyiség normál esetben rendszerint elég szokott lenni az induláshoz. A választási bizottság 3 munkanapon belül dönt a nyilvántartásba vételről, vagy az elutasításról, azaz legkésőbb szerda délutánig derülhet ki, hogy Budaházy György független jelöltként indulhat-e az országgyűlési választásokon.
Köszönjük mindenkinek, aki bármilyen segítséggel hozzájárult célunk eléréséhez, valamint azoknak is, akik úgy gondolták cédulájukkal támogatják a politikai fogoly ügyét!
Köszönet és rövid helyzetértékelés Budaházy-ügyben
Budaházy György barátjaként, bajtársaként, s a független jelöléssel való kiszabadítás egyik ötletadójaként szeretném nyilvánosan megköszönni mindazoknak a kitartó, fáradságos munkát, akik időt, erőt, pénzt nem kímélve összegyűjtötték a jelöltállításhoz szükséges mennyiségű kopogtatócédulát. Szervezetként a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) vállalta fel az ügyet. A magunk részéről – mivel szervezetünk vezetői nem budapestiek – a HVIM fővárosi elnökét bíztuk meg a kampányfőnökséggel, így a napi feladatok koordinálását Halmainé Kádár Edit és Incze Béla látták el. A vármegyések, hatalmas munkát végezve kitűnően helytálltak, köszönet illeti meg őket. Mellettük elsősorban a Budaházy-család és magánszemélyek, Gyuri Hun Szövetség-béli barátai, a legkitűnőbb hazafiak végezték azt a munkát, amelyet kizárólag a politikai foglyok miatt, s nem pártérdekek okán tettek meg. Külön köszönet és tisztelet illeti Morvai Krisztinát és Gaudi-Nagy Tamást, akik a számtalan médiatámadás ellenére sem bizonytalanodtak el, s teljes mellszélességgel felvállalták az ügyet. A nemzeti zenekarok egyik leghitelesebb frontembere, Sziva Balázs ugyancsak emberi nagyságáról tett tanúbizonyságot ennek a rendhagyó küldetésnek a során is. Köszönet jár természetesen a politikai foglyok ügyét felvállaló médiumoknak, a Kuruc.infó, a Szent Korona Rádió és a Magyar Jelen szerkesztőségeinek is. Együtt tehát sikerült ismét történelmet írnunk. Először fordul elő ugyanis Magyarországon, hogy börtönben ülő politikai fogoly indul a választásokon. Írországban és más egészséges országokban ennek már komoly hagyománya van.
A rezsim természetesen minden eszközt bevetett, hogy megakadályozza a sikert, még Benkő-spiclit is előhúzta a kalapjából. Ráadásul a nemzeti oldalon is megjelentek a kishitű megjegyzések, miszerint úgysincs értelme a jelöltállításnak, mert a rezsim akkor sem engedi ki a börtönből Gyurit. Mi azonban ahelyett, hogy otthon vagy a kocsmákban elmélkednénk, inkább szeretünk a legutolsó szalmaszálba is belekapaszkodva a tettek mezejére lépni. A támadások miatt, ellenszélben rendkívül nehéz munka volt összegyűjteni a cédulákat, de sikerült. Nyilvánvaló, hogy a hatalom igyekezni fog formai, adminisztrációs indokokat találni, hogy megakadályozza az indulást, s ha ez nem sikerült, akkor majd a nem megfelelő törvényi szabályozásra hivatkozva próbálja megakadályozni Gyuri szabadon engedését. Ahogy azonban a második világháború végén a budavári reménytelennek tűnő kitörésnek is megvolt az értelme, úgy a mi becsületünk és lelkiismeretünk is tiszta. Mi mindent megtettünk, most már a jogászokon a sor, hogy mielőbb szabadulhasson börtönéből Budaházy György, hogy végre a friss levegőn újra megszólalhasson.
Toroczkai László
Összegyűltek a cédulákÖsszegyűltek a cédulák
Interjú a Budaházy-kampány vezetőjével, a budapesti HVIM elnökével, Incze Bélával:
-SZKR: Hogyan értékeled a kampányt, a kopogtató-cédulák gyűjtését?
-Incze Béla: Nagy bravúrt vittünk végbe. Voltak hullámvölgyek, volt olyan időszak, mikor felmerült bennünk, hogy ezt lehetetlen lesz megcsinálni, de valahonnan mindig erőt merítettünk. Vagy Gyuri édesanyjától, feleségétől, gyermekétől, vagy visszagondoltunk azokra az időkre, mikor Gyuri még kint volt és ő segített nekünk, ő buzdított minket akkor. Amikor kint volt, akkor elszántságból, bátorságból ő adott nekünk példát, mi meg adtuk volna fel az egészet? Nem, arról szó sem lehetett, ezért vért izzadva, egy maroknyi csapat ment minden nap időt nem sajnálva és dolgozott.

-SZKR: Maroknyi csapatot említettél. Meg vagy elégedve a nemzeti oldal teljesítményével? Elég ember volt, aki ment és segített?

-I.B.: Nem akarok ünneprontó lenni ilyen szép napon, de sajnos azt kell mondjam, hogy nem vagyok megelégedve. A kezdeti napokon voltunk ugyan harminc-negyvenen, de aztán elmaradoztak az emberek, maradt egy kemény mag, akik azonban elszántan küzdöttek, de hát közben nekik is egyetemen, munkában lett volna a helyük, így ők sem értek rá mindig és csak kevés új arccal találkoztunk. Rengeteg ígéretet kaptunk mindenhonnan, amiknek nagy része csak ígéret maradt. Nem akarok neveket mondani, de ők tudják, kiről van szó. A lényeg, hogy az erőnk így pont kitartott és meg tudtuk csinálni.
Szót kell ejteni azokról a lelkes hazafiakról is, akik prominens képviselői a nemzeti oldalnak és lelkesítettek minket, tanácsokkal látták el a stábot, és jöttek ők is standolni, kopogtatni. Ő nekik is komoly szerepük volt a sikerben.
-SZKR: Elvállalnád még egyszer ezt a kampánymunkát?
-I.B.: Csak ha Budaházyról, vagy hozzá fogható bajtársunkról van szó, mert ez embert ölő feladat. Ez a kopogtatócédulás marhaság, a "nagyon bölcs" választópolgárok győzködése, a rengeteg idő belefektetése elgondolkoztató. Nem vagyok nagy demokrácia párti, sőt, de hát ezt meg kellett tennünk Gyuriért, a politikai foglyokért.
-SZKR: Budaházy sem pártolja ezt a nagy liberális demokráciát, mégis elindult. Mikor először meghallottad, hogy ő is indul mit gondoltál?
-I.B.: Először felnevettem, mert hát Gyuri tényleg nem az a fajta ember, aki részt vesz az ilyesmiben, aztán arra gondoltam, hogy király, mutassuk meg a hatalomnak, hogy nem lehet velünk olyan könnyen elbánni, hogy börtönbe zárnak mindenféle koholmányokkal, és mutassuk azt is meg, hogy kiállunk egymás mellett. Ráadásul Budaházy tényleg színt vinne az jelenlegi Országgyűlésbe, és őt aztán nem kellene félteni, hogy megalkuszik, vagy hogy korrupciós botrányokba keveredne.
-SZKR: A kampány további részéről mit lehet tudni? 
-I.B.: Először megvárjuk az OVB határozatát, mert abban biztosak vagyunk, hogy minden tollvonást háromszor fognak ellenőrizni a céduláinkon. Aztán az OVB döntése után összeülünk a Budaházy családdal, kikérjük Gyuri véleményét is természetesen, aztán döntünk.
Korábban írtuk:
"Az új idők emberének alkalma volt aránylag rövid időközökben a a legkülönbözőbb mozgalmak, rendszerek, politikai irányzatok magatartását megfigyelni. És azt kellett tapasztalnia, hogy a hatalom mindenkori birtokosa ritkán tudott ellenállni a kísértésnek, hogy a törvényhozást és ezen keresztül a bírói gyakorlatot a maga céljai érdekében ne befolyásolja. (...) ...a társadalomból kiveszett vagy legalábbis elhalványulóbban van az emberi önkénytől mentes jogrend tudata, s a polgárok lelkében kezd fészket verni az a hit, hogy annak van igaza és joga, a törvény védelmében és kedvezményeiben az részesül, aki az uralkodó rendszert hangosan támogatja" - írja Márton Áron püspök a kommunizmus évei alatt. Szavai sajnos ma is aktuálisak, elég csak a jelenleg is fogvatartott politikai foglyokra gondolni.
Ezen a rendszeren próbál változtatni lelkes hazafiak maroknyi csapata. Munkájukat siker koronázza:a tegnapi nap folyamán összegyűlt a szükséges számú kopogtatócédula a hatalom pribékjei által ártatlanul fogvatartott Budaházy Györgynek! Az örömteli hírt a hazafi édesanyja közölte a Kugli zenekar (melyben most Gaudi-Nagy Tamás is zenélt) fellépése közben, melyre a Gazdagréti lakótelep bevásárlóközpontja előtt, a parkolóban került sor szerdán 16 órától. A választási gyűlésen Aicha is fellépett, elénekelt egy gyönyörű, megható dalt. Az eseményen Gaudi-Nagy Tamás családi zenekara is muzsikált, s mindenkinek példát adott hazaszeretetből. Nagy sikert aratott a mindössze hat és fél éves Gaudi-Nagy Nándor, aki eldobolta az Ó Magyarország című dalt.
A koncert egyik érdekessége a Kugli zenekar Számmal jelzett ember című dala volt, melyet még a '80-as években írtak. Szövege - Budaházy-t tekintve - ma is aktuális:
„Számmal jelzett ember vagyok, de egyszer ítélni én fogok!”
"Ezt mindenki vésse a szívébe, ez a dal üzenete" - mondta el Rádiónknak a Budaházy ügyében rengeteget segítő Gaudi-Nagy Tamás.
A választási gyűlésen frenetikus hangulat volt: Gaudi kijelentette, hogy "helycserés támadás lesz a börtönben". A kb. egy óra hosszat tartó zenei előadás rangját olyan személyek erősítették jelenlétükkel, mint Toroczkai László és Zagyva Gyula, utóbbi egyben a Jobbik országgyűlési képviselőjelöltje is Szegeden. A már szabadlábon lévő politikai foglyok közül hárman voltak jelen, akik segítettek a szórólaposztásban, illetve az egyikük még egy szám erejéig énekelt is a zenekarral.
Az előadáson jelen volt a Budaházy család is, akik elmondásuk szerint a szükséges ajánlószelvények szűkösen ugyan, de megvannak. Örvendetes, hogy néhány darabot még a kampányrendezvény közben is hoztak a támogató választópolgárok és Budaházy Bernadett elmondása alapján még az üzletükben is van néhány darab. A szelvényeket ma, csütörtökön délután adják le a helyi választási bizottságnak, akik három munkanap alatt döntenek Budaházy György nyilvántartásba vétele, vagy annak elutasítása ügyében. Reméljük, a bizottság szabályosnak ítél legalább 750 darabot az összegyűlt ajánlásokból, ez esetben a szelvénygyűjtés sikeresnek lesz nevezhető.
A kampányeseményt egy járőrkocsi megjelenése akarta megzavarni, de a két rendőrjárőrt Gaudi-Nagy Tamás eligazította, hogy itt egy rövid, nem bejelentésköteles kampányeseményről van szó, így rendőri közbeavatkozásra nem kerül sor. A kampányolás Budaházy György mellett egy másik helyen, a Sasadi úti autóbuszmegállónál is folyt, ahol az utcai asztalnál e napon Novák Előd segédkezett.
Gaudi-Nagy Tamás rádiónknak elmondta, a törvény szerint a képviselőjelölt jogerős nyilvántartásba vételét követően azonnal megilleti a mentelmi jog: minden ellene folyamatban lévő büntetési eljárást fel kell függeszteni. Budaházy György esetében ez azt jelenti, hogy várhatóan a jövő hét vége felé a terrorcselekmény vádja miatti ügyet is köteles az ügyészség felfüggeszteni. Ennek szükségszerű következménye az, hogy nem lehet már a nemzet harcosát a továbbiakban előzetes letartóztatásban tartani, szabadlábra kell helyezni.
Köszönjük mindenkinek, aki támogatta a lassan egy éve börtönben sínylődő szabadságharcos ügyét!
(Szent Korona Rádió)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése